Tiktok Çok Hızlı Takip Ediyorsunuz Hatası Ve Çözümü Nedir?

Tiktok Çok Hızlı Takip Ediyorsunuz Hatası Ve Çözümü Nedir?

Tiktok çok hızlı takip ediyorsunuz şeklinde bir uyarı ile karşılaştınız ve ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? Öyleyse doğru yere geldiniz. Aşağıda bu hatanın neden kaynaklandığını ve alternatif çözüm yollarını okuyacaksınız.

Bu hata, hesabınızın şüpheli görüldüğü ve takip limitini aştığınız anlamına gelir. Tiktok, güvenlik gereği bu tarz hesaplara yaptırım uygular. Bundan dolayı platformun sunduğu özellikleri abartılı bir şekilde kullanmaktan kaçınmalısınız.

Tiktok Çok Hızlı Takip Ediyorsunuz Sorunu Neden Olur?

 • Bu problem, hesabınızın Tiktok tarafından bot olarak algılanması sebebiyle gerçekleşir. Üst üste fazla takip isteği gönderdiyseniz böyle bir uyarı alırsınız.
 • Bazen de sahte takipçi almak hesabın bu tarz sınırlamalarla karşılaşmasına yol açabilir. Siz hesabınız için bot takipçi alımı yapmasanız dahi, sizinle uğraşmak isteyen birileri profilinize bot takipçi gönderebilir. Bunun aşırı miktarda yapılması Tiktok çok hızlı takip ediyorsun hatası ile sonuçlanır.
 • Ücretsiz Tiktok takipçi hilesi, programı, uygulaması gibi şeylerden uzak durmalısınız. Bunlar hesabınıza takip engeli getirebilir.
 • Peş peşe sürekli beğeni veya yorum atıyorsanız, spam davranışlarda bulunduğunuz için algoritmaların filtresine takılırsınız. Dolayısıyla birkaç takip isteğiniz bile hemen spam olarak algılanabilir ve hesabınız kısıtlanabilir.
 • Tiktok, platformu siber saldırılara karşı korumak için böyle bir tedbir almıştır. Bilindiği gibi bu tarz eylemlerde çeşitli yazılımlarla saldırılar gerçekleştirilir. Otomatik olarak gönderilen istekler sunucuyu oldukça yorar. Geliştiriciler bu nedenle bazı limitler belirlemiştir. ‘Şu kadar sorgu gerçekleştiğinde şöyle bir kısıtlama uygulansın.’ Şeklinde önlem alırlar.

Tiktok Çok Hızlı Takip Ediyorsunuz Hatası Nasıl Çözülür?

Bunun için yapmanız gereken tek şey, takip isteklerine ara verip beklemektir. Tekrar tekrar deneme yapmak size bir şey kazandırmaz. Aksine, ceza almanıza rağmen hâlâ takip isteği atmaya çalışırsanız bu, ceza sürenizin uzamasına sebebiyet verebilir.

Tiktok çok hızlı takip ediyorsun hatası çözümü bazen hızlı bir biçimde gerçekleşirken, bazen uzun sürebilir.

Eğer bu hatayla ilk kez karşılaştıysanız, ceza süresi kısa olacaktır. Fakat daha önce pek çok defa bu hataya rastladıysanız, ceza sürenizin her seferinde katlanacağını unutmayın.

Meselâ ilk ceza aldığınızda bu süre 15-20 dakika veya birkaç saat kadar olabilir. Defalarca takip engeli yediyseniz, ceza süresi birkaç gün, 1-2 hafta şeklinde giderek uzayacaktır.

Tiktok Çok Hızlı Takip Ediyorsun Hatası Çözümü 2. Yöntem

Bazıları hesap türünü değiştirmenin işe yaradığını söylüyor. Denemenizde fayda var:

 • Uygulama ayarlarını açın.
 • ‘Hesabı Yönet’ kısmına tıklayın.
 • ‘Hesap Kontrolü’nü bulun.
 • Profilinizi işletme hesabına geçirin. (Zaten işletme hesabı kullanıyorsanız normal hesaba geçiş yapın.)

Tiktok Çok Hızlı Takip Ediyorsunuz Hatasından Kurtulma 3. Yöntem

Bu cezanın haksız olduğunu düşünüyorsanız ‘Sorun Bildir’ bölümünden Tiktok ile irtibat kurabilirsiniz. Formu doldururken hatanın ekran görüntüsünü de ekleyin.

Hesabınızda Tiktok politikalarını ihlâl eden hiçbir şey yapmadıysanız, bu durumu îzâh eder mahiyette bir açıklama yazın. Ardından incelenmesi için talebinizi Tiktok’a gönderin.

Tiktok'ta takipçi sayınızı arttırmak ister misiniz? O halde hemen tiktok takipçi hilesi sayfamızı ziyaret edin!

Geri dönüş sağlayacaklarının garantisi yoktur. Hiçbir sonuca varamayabilirsiniz. Yine de, bu yöntemden fayda gördüğünü söyleyenler olduğu için paylaşmak istedik.

Tiktok Çok Hızlı Takip Ediyorsunuz Hatası Nasıl Önlenir?

 • Başınıza böyle bir şey gelmemesi için, Tiktok kullanırken limitleri zorlamayın. Takip etme, yorum gönderme, beğeni, takipten çıkma gibi işlemleri yoğun olarak gerçekleştirmeyin.
 • Her takip işleminden sonra farklı bir işlem yapın ki algoritmalar bot olmadığınızı anlasın. Diyelim ki birini takip ettiniz. Sonra bir video izleyin veya bir gönderiye beğeni atın. Daha sonra takibe devam edin.
 • Takibe takip yapıyorsanız bunu aralıklı olarak gerçekleştirin. Örneğin 1 dakika içinde yalnızca birkaç kişiyi takip edin. Onlarca kişiye aynı anda takip isteği yollamayın.
 • 1 saatte maximum 45 kişiyi takip etmeye, bu sınırı aşmamaya özen gösterin. (Hesabı yeni açtıysanız bir saat içerisinde 25, bir günde ise 150 kişiden fazla kullanıcıyı takibe almayın.)
 • Güvenmediğiniz, resmi olmayan uygulamalara karşı dikkatli olun. Bunları cihazınıza yüklemeyin, Tiktok hesabınızı bu tür uygulamalara ve sitelere bağlamayın.
 • Profilinizi aktif tutun. Hiçbir şey paylaşmıyorsanız, beğeni ve yorum almıyorsanız, Tiktok’u sadece takip amaçlı kullanıyorsanız isteklerinizin spam sayılması daha yüksek bir ihtimâldir. –Deyim yerindeyse- zombi hesaplar Tiktok algoritmasına daha çabuk takılır. Uzun süre aktif olmamasına rağmen birden kullanılmaya başlanan hayalet profiller bot olarak değerlendirilebilir.
 • Özellikle, hesabını yeni oluşturan kişilerin buna daha fazla dikkat etmesi gerekir. Hesabı açar açmaz takip işlemine başlamak hemen kısıtlama almanıza sebep olabilir. Profilinizi biraz geliştirip ondan sonra takip istekleri gönderebilirsiniz. Profil resmi koymayı, tüm bilgileri eksiksiz girmeyi unutmayın.

Tiktok çok hızlı takip ediyorsunuz hatasına denk geldiyseniz bu sorundan nasıl kurtulduğunuzu yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Önerilen tiktok blogları;