Tiktok Yorum Engeli Nedir, Nasıl Kaldırılır?

Tiktok Yorum Engeli Nedir, Nasıl Kaldırılır?

Tiktok yorum engeli nasıl kaldırılır? Sorusunun cevabına geçmeden önce, bu engelin hangi sebeplerden kaynaklandığına değineceğiz.

Hesabınız, spam yorumlardan dolayı engel ile karşılaştıysa bu durum Tiktok etkileşimlerinizin düşmesine yol açar. Takipçilerinizin gönderdiği yorumlara geri dönüş yapamazsınız, bu da hedef kitlenizle olan iletişiminize zarar verir.

Tiktok profilinizi iş amacıyla kullanıyorsanız, ürün ve hizmetlerinizin tanıtım videolarına gelen yorumları cevaplamanız önemlidir. İnsanlar bir şey sorduğunda onları bilgilendiremezseniz, potansiyel müşterilerinizi kaçırabilirsiniz.

Ayrıca müşterilerinizin tavsiyelerine, olumlu yorumlarına ve buna benzer tüm geri bildirimlerine hızlı dönüş yapmanız lâzımdır. Bu, prestijinizi artıracak ve daha profesyonel görünmenizi sağlayacaktır. İnsanların yorumlarına yanıt vermek, onlara kendilerini değerli hissettirir ve size daha fazla güven duymalarını sağlar. Bu şekilde takipçi sadakati elde edersiniz.

Tüm bu avantajlardan mahrum kalmak istemiyorsanız, Tiktok yorum engeli sebepleri ve çözümü hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Tiktok Yorum Engeli Neden Olur?

Tiktok yorum engelinin sebepleri;

 • Eğer yorum kasmak amacıyla her paylaşıma bir şeyler yazıyorsanız bu problemi yaşayabilirsiniz.
 • Sadece emojiden oluşan veya birkaç harften, 1-2 kelimeden meydana gelen yorumlar yapıyorsanız spam olarak algılanabilir. Bunu alışkanlık hâline getirirseniz Tiktok yorum yapma engeli ortaya çıkabilir.
 • Yorumlarınızda yorumlarda ifadeler varsa yine bu sorunla karşılaşmanız an meselesidir. Küçük düşürücü, belli bir ırkı veya etnik grubu hedef alan, müstehcen içerik barındıran, bahis veya kumar ile ilgili yorumlar da hesabınızın kısıtlanmasına sebebiyet verebilir.
 • Siyasi, uyuşturucuya, intihara ya da farklı bir suça teşvik eden yorumlar sonucunda hesabınız sınırlandırılabilir. Tepki doğruabilecek bu tarz yorumlar sebebiyle şikâyet edilirseniz profilinize yorum engeli getirilir.
 • İçeriklerinizde spam reklamlar mevcutsa Tiktok yorum engeli yiyebilirsiniz.
 • Kullandığınız etiketler, videolarınız ile alâkalı değilse geçici bir süre yorum yapma engeli oluşabilir. Bu nedenle hashtag yazarken, videonuzun konusuna göre etiketler seçmeniz gerekir.
 • Aynı videoyu defalarca paylaşmak, videoyu paylaştıktan sonra silmek ve bunu sık sık yapmak Tiktok’ta yorum engeli sorununa takılmanızla sonuçlanabilir.
 • Bot hesaplardan sahte takipçi, beğeni ve yorum aldıysanız hesabınıza takip, keşfet ve yorum engeli getirilebilir.
 • Siz böyle bir şey yapmasanız dahi, rakiplerinizden biri sırf hesabınızı manipüle edebilmek için bu tür yöntemlere başvurabilir. Hesabınıza başkaları tarafından bot izlenme, beğeni ve yorum gibi etkileşimler gönderildiğini fark ederseniz hesabı geçici bir müddet dondurabilirsiniz.
 • Peş peşe çok fazla takip isteği gönderirseniz, durmadan beğeni atarsanız hesabınız spam damgası alır. Buna benzer agresif işlemler Tiktok yorum engeli nedenleri içinde en sık rastlanan durumlardır.

TikTok Yorum Engeli Nasıl Kaldırılır?

Tiktok yorum engeli nasıl kalkar? Diye merak ediyorsanız, paylaşımlara yorum yapmayı denemekten vazgeçmelisiniz. Yasak bitene kadar yorum göndermenizin bir yolu yoktur.

İşte, Tiktok yorum yapamıyorum hatası çözümüiçin uygulayabileceğiniz yöntemler:

 • Yaptığınız en son yorumlara göz atın. Spam olabilecek yorumlar varsa bunları temizleyin.
 • Takip etme, beğeni gibi işlemlere biraz ara verin.
 • Son paylaşımlarınızı inceleyin. Sakıncalı içerikler yayınladıysanız o videoları silin.

Bunların dışında yapabileceğiniz tek şey, engelin kalkmasını beklemek olacaktır. Tiktok yorum engeli kaldırma hilesi diye bir şey olmadığı için, hile adı altında sunulan zararlı programlardan ve sitelerden uzak durmalısınız.

Platformun ‘Sorun Bildir’ sayfasından yetkililerle irtibat kurmaya çalışabilirsiniz. Sorununuzu ayrıntılı bir biçimde açıklayıp Tiktok’a bildirebilirsiniz. Fakat geri bildiriminizin ne zaman değerlendirileceği hakkında kesin bir şey söyleyemeyiz. Herhangi birsonuç alamayabilirsiniz.

Ceza süreniz bitince, aynı şeyin bir daha başınıza gelmemesi için daha dikkatli olmalı ve spam yorumlardan kaçınmalısınız. Aksi takdirde, bu kez Tiktok yorum engeli süresi daha uzun olur.

TikTok Yorum Engeli Çözümü

Tiktok yorum engeli kaldırma nasıl olur? Derken, eğer kastettiğiniz şey bir hesabın sizi engellemesi ise, yapabileceğiniz bir şey yok demektir.

Biri size engel atmışsa, onun paylaşımlarına yorum yapamazsınız. Bunu sadece o hesabın sahibi düzeltir.

TikTok Yorum Engeli Nasıl Yapılır?

Videolarıma herkes yorum yapamasın diyorsanız, yalnızca arkadaşlarınız yorum yapabilecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu tercihi özelleştirmek için şu adımları izleyin:

 • Profilinizin üzerinde bulunan üç nokta sembolüne basın.
 • ‘Gizlilik’ bölümünü açın.
 • ‘Yorumlar’ sekmesine gelin.
 • Ekranda yer alan ‘Herkese Açık’ seçeneği işaretli durumda ise, videolarınıza sizi takip etmeyen kişiler de yorum yapabilir.
 • Bunu, ‘Arkadaşlar’ seçeneğiyle değiştirirseniz yalnızca karşılıklı takipleştiğiniz kullanıcılar paylaşımlarınıza yorum yazabilecektir.
 • ‘Hiç Kimse’ şeklindeki seçeneği işaretlerseniz videolar yoruma kapalı olur, takipçileriniz de yorum gönderemez.

Önerilen blog içerikleri;

 1. Tiktok Mavi Tik Alma
 2. Tiktok'ta Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Gerekir?
 3. Tiktok Çok Hızlı Takip Ediyorsunuz
 4. Tiktok Para Hesaplama
 5. Tiktok Keşfet Etiketleri
 6. Tiktok Kullanıcı Adları
 7. Tiktok Takip Engeli
 8. Tiktok Takipçi Analizi
 9. Tiktok Hediye Fiyatları
 10. TikTok İçerik Fikirleri
 11. Tiktok Keşfet Saatleri
 12. Tiktok Takipçi Sayacı